Košík (0)
+421 915 852 623
Bannert

O nás

 

S veľkou hrdosťou nosíme ocenenie “Toskánsko Dolného Rakúska” za rok 2010!

 

 

Rok 2009 …

 

… Na úpätí pohoria Manhartsberg bolo uprostred viníc v oblasti Retz (Dolné Rakúsko) založené vinárstvo Bannert. Cieľom bolo vybudovať, za použitia modernej architektúry a zmyslu pre detail, prepojenie medzi prírodou a vínom. Rodinné vinárstvo, ktoré je vedené už štvrtou generáciou, hospodári na 30 hektároch viníc, kde prevažujú biele odrody.

Celý rok v našich viniciach usilovne vyberáme to najlepšie hrozno, ktoré sa stáva základom pre vynikajúcu kvalitu. V pravom okamihu zbierame celkom dozreté hrozno a to následne ručne triedime. Kontrola kvality nám zaručuje, že len tie najlepšie plody prídu k ďalšiemu šetrnému spracovaniu. Inovatívne pivničné technológie a skúsenosť vinárov tvoria náš tajný recept na výrobu vysoko akostných vín, ktoré boli už mnohokrát medzinárodne ocenené.

 

V naších pivniciach…

 

Výroba vína pomocou najmodernejších technológií.
V naších pivniciach nájdete starý kladkový lis, drevené sudy, ktoré dnes slúžia len ako spomienka na staré časy.

Preberač hrozna, počítačom riadené dvojplášťové nerezové tanky na zaistenie chladenia pri kvasení, skladovanie vína a riadenie teploty jeho kvasenia. Vysoké nároky na hygienu a bezpečnostné opatrenia. To všetko sú moderné základy výroby vína vo vinárstve Bannert bez ktorých si už nedokážeme predstaviť výrobu hlavne bielych vín. Červené vína vybraných vôní u nás zrejú v barikových sudoch z veľmi kvalitných francúzskych dubov Allier, ktoré našim vínam dodávajú sladkú a korenistú trieslovinu.

 

Spoločnosť Jaroslav Bobek sa stala v roku 2015 výhradným zastúpením značky Bannert pre Slovensko a Poľsko.

 

Naši partneri

Bannert Wine
Jaroslav Bobek
Pri štadióne 17
085 01 Bardejov

tel: +421 915 852 623
tel: +421 905 619 917

email: info@bannert.sk